Jakie rodzaje stołów roboczych wykorzystuje się przy obróbce szkła?
Produkcja stolarki otworowej wymaga korzystania ze sprzętu usprawniającego przebieg wszystkich kolejnych etapów składających się na cały ciąg technologiczny. Podstawowymi elementami warunkującymi możliwie szybkie wykonywanie następnych procesów są przede wszystkim specjalistyczne stoły do okuwania i szklenia, a także te, które składają się na całą linię montażową, pozwalając na bezpieczny transport poszczególnych komponentów. Przekonajmy się, czym wyróżniają się te urządzenia i w jakich odmianach występują.
Dlaczego stoły robocze okazują się niezbędne?
Stolarka otworowa powstaje przez łączenie ze sobą profili wykonanych z tworzywa sztucznego lub stopu aluminium, które składają się na ościeżnicę osadzaną w murze oraz ruchome skrzydło okna lub drzwi. Do właściwego działania całości konieczny będzie też pakiet szybowy lub wypełnienie z płyty maskującej stosowane w przypadku drzwi, a także odpowiednio dobrane okucie – zawiasy oraz mechanizm otwierania ulokowany wzdłuż profilu w postaci specjalnych listew. Dla osiągnięcia wymaganej precyzji wszystkie komponenty muszą zostać prawidłowo złożone, co nie jest łatwe z uwagi na ich masę i rozmiary. Do obsługi kolejnych operacji korzysta się więc z linii składającej się ze stołów transportowych, przeznaczonych do szklenia oraz okuwania.
W jakich odmianach występują stoły robocze?
Stoły robocze mogą mieć różną postać w zależności od swej funkcji oraz umiejscowienia w obrębie linii produkcyjnej. Między stosowanymi rozwiązaniami znajdują się stoły uchylne, skośne, obrotowe oraz rolkowe, a także transportowe. Wśród modeli oferowanych przez firmę GK Product na szczególną uwagę zasługują stół do okuwania SUO-01, stół roboczy uchylny SRU-01, a także stół roboczy uchylny SRU-02. Firmom z branży przydadzą się także klasyczne stoły robocze SR-01 oraz stoły obrotowe SRO-01. Doskonałym uzupełnieniem linii montażowej staną się stół skośny SRS-2500/3000 i stoły transportowe SRK-01 i SRK 02. Nie można też zapomnieć o stołach do szklenia PSK-01(A) i PSK-01(B).